تبلیغات
درب‌های پرفروش ترک و ضد سرقت و کمدهای بایگانی - نقش بایگانی و سیستم های بایگانی در سازمان ها

نقش بایگانی و سیستم های بایگانی در سازمان ها

جمعه 30 بهمن 1394 ساعت 07:38 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سهیل سینا | ( نظرات )

در هر سازمان دولتی یا غیر دولتی و به طور کلی هر نهاد یا سازمانی  یک بخش بایگانی وجود دارد که کلیه ی پرنده ها، اسناد و مدارک سازمان را در خود جای داده است به طور مثال در سازمان خاروبار کلیه ی پرونده های گذشته مربوط به این سازامان در بخش بایگانی نگهداری می شود، بخش بایگانی در واقع حافظ و نماینده ی تاریخچه ی آن سازمان در سطح خرد و کلان می باشد.


کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

بخش بایگانی به دو قسمت فیزیکی و معنوی تقسیم بندی می شود، بخش فیزیکی سازمان شامل اتاق بایگانی می شود اگر شما وارد این اتاق شوید با پدیده های مختلفی چون قفسه های بایگانی، زونکن ها، پرونده ها، کمدهای ریلی و... روبرو خواهید شد به مجموع این تشکیلات و وسایل در اتاق بایگانی سازمان بایگانی گفته می شود اما در لفظ معنوی به مجموع این فرایند جمع آوری و دسته بندی اطلاعات و داده ها بایگانی گفته می شود.

کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

برای مثال به نقل از وب سایت Montel در این زمینه می توان گفت:

With high-density powered mobile shelving storage systems, getting the most out of your space is a key consideration—but guaranteeing safety is also a must. SafeAisle will put your mind at ease on both counts. Its LED Guard Technology is aimed at providing the optimum in customer and storage safety.

بایگانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طور مثال شما اگر بخواهید که پروژه ی جدید در هر زمینه ای را در درون سازمان خود شروع کنید احتیاج دارید که از گذشته ی روند و کارنامه ی پیشین به خوبی مطلع باشید، بنابرین به بخش بایگانی رفته کمد ریلی را کنار زده و زونکن مورد نظر را بر می دارید و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا می کنید و سپس پژوهش هایی راجع به آن انجام می دهید. اگر خواستار ارتقای روند پیشرفت سازمان باشید می توانید نتایج پژوهش های خود را در بخش بایگانی سازمان نگهداری کنید.

کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

هم چنین به نقل از وب سایت وارش که در این راستا از این موضوع چنین برداشتی کرده است:

کمد ریلی مکانیکی از جمله محصولات کاربردی برای قفسه بندی و بایگانی اسناد و مدارک شرکت ها و سازمان هاست که نسبت به روش های قدیمی بایگانی با قفسه بندی ثابت مزایای زیادی دارد. راهروهای ثابت کمد های ریلی مکانیکی فضای بسیار کمتری را نسبت به قفسه بندی های ثابت اشغال می کنند؛ از این جهت ظرفیت نگهداری آنها نیز بیشتر از قفسه بندی ثابت می باشد، که البته این ظرفیت بر اساس محیط و نحوه چیدمان آن تا بیش از هشتاد درصد خواهد رسید.

کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

کمد بایگانی مکانیکی
کمد بایگانی مکانیکی

برای واضح تر شدن این مسئله که بایگانی در سازمان چه اهمیتی دارد یک مثال ساده می آوریم تا شما آن را بهتر درک کنید یک سازمانی را در نظر بگیرید که در کشاورزی کار می کند، این سازمان در ابتدای کار تعداد کارمند، کشاورز و... را استخدام می کند کلیه ی این مدارک مربوط به استخدام، پرداخت حقوق ها، بدهی و ... در درون بخش بایگانی نگهداری می شوند و این مسئله موجب می شود که تاریخچه ای از سازمان در درون نگهداری شود و در نتیجه روز به روز روند کار سازمان بهتر و بهتر می شود.
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :