تاریخچه ی کمد بایگانی

سه شنبه 19 مرداد 1395 ساعت 08:13 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سهیل سینا | ( نظرات )
    کمد بایگانی   
تاریخچه ی کمد بایگانی         
کمد بایگانی ریلی  از سالهای دور در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، نخستین قفسه ریلی در ایران در دهه چهل شمسی نصب و پیاده سازی شد و تا سالهای پیش از انقلاب 57 کم و بیش مورد استفاده در نهاد هایی مانند آموزش و پرورش و.. قرار گرفت متاسفانه در سالهای بعد علی رغم افزایش فزاینده درخواست های خرید کمد بایگانی ریلی، با توجه به ماهیت دولتی و حکومتی خریداران و تهیه انواع سیستم های بایگانی ریلی با پایین ترین قیمت ممکن تولید کننده ها اقدام به تولید قفسه بایگانی ریلی با حداقل کیفیت و قیمت نموده و این سیکل معیوب متاسفانه کماکان ادامه دارد لذا شرکت صنعت سازان وارش با علم به این موضوع در سال ۱۳۸۲ پس از چندین سال مطالعه در خصوص بازار این محصول در کشور پا به عرصه گذاشت و توانست با تغییر نظر مدیران تصمیم ساز به جای خرید با نازل ترین قیمت فرهنگ خرید محصولات با بالاترین کیفیت ممکن را نهادینه سازد که حاصل این امر اجرای کلیه پروژه های ملی کشور از سال ۱۳۸۲ توسط هلدینگ صنعت سازان وارش می باشد.

    کمد بایگانی   
تاریخچه ی کمد بایگانی     

   
مجموعه ای از اسناد و یا پرونده های تاریخی یا اولیه است. این کلمه همچنین ممکن است به محل نگهداری اسناد اشاره کند.
بایگانی برای حفظ دائم یا طولانی مدت مدارکی که دارای ارزش فرهنگی، تاریخی و یا حقوقی دارند استفاده می¬¬¬شود.
در تعاریفی دیگر میتوان گفت :
*بایگانی عبارت است از فن اداره ، نظارت وحفاظت اسناد و مدارک سازمان به منظور نگهداری و مراجعه.
 
*بایگانی به مفهوم فن طبقه بندی، تنظیم و نگاهداری و حفاظت اسناد و مدارک است، برطبق روشی معین به نحوی که در اسرع وقت و با کمال سهولت و با صرف حداقل هزینه، نیروی انسانی و وقت، بتوان به آن اسناد دست یافت.
 
*بایگانی به معنای محل نگاهداری اسناد برطبق ضوابط معین وعلمی.
 
*بایگانی عبارت است از محل نگهداری دائمی اسناد و مدارک گران بهایی که از نظر اداری ،حقوقی ،مالی ،علمی ،تاریخی و فرهنگی ارزش نگهداری دائمی را دارند.
 
*کلیه سیاست ها , خط مشی ها , روش ها و رویه ها , به طریقی در بایگانی انعکاس می یابند و به عنوان منابع اطلاعاتی در آن جا حفظ می شوند تا در مواقع نیاز , مورد استفاده قرار گیرند . در واقع بایگانی عبارت است از : ثبت و حفظ اطلاعات و عملکردهای مربوط به گذشته به منظور استفاده در حال و آینده .
 
*بطور کلی بایگانی در اصطلاح مدیریت اسناد به 3 مورد گفته می شود:
1)      مجموعه روشهای علمی و استاندارد (نحوه تشکیل پرونده، تنظیم بازرگانی، کدگذاری، دستیابی به پرونده، تفکیک پرونده ها به جاری، نیمه جاری و راکد و...)
*در نظام اداری کشور ما، بایگانی دو تعریف و کارکرد دارد :
1)      تشکیلات تعریف شده ای است که وظیفه دریافت، ثبت، حفظ و نگهداری سوابق و پروند ه های دستگاه ذیربط را برعهده دارد وموظف به ارائه خدمات به افراد معین می باشد.
2)      فرآیندی است که طی آن، سوابق دستگاه در پروند ه های مرتبط درج و نگهداری می شود.
کمد بایگانی کشویی محصولی انحصاری از شرکت صنعت سازان وارش می باشد که برای اواین بار توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت وارش (دنیای مجازی کسب و کار) واقع در پارک فناوری پردیس طراحی و تولید گردید، ایده اولیه این محصول با توجه نیاز کاربران مشغول به خدمت در واحد های پذیرش و درخواست سیستم بایگانی موقت شکل گرفت و با توجه به تحقیقات مفصل تیم R& D تصمیم به طراحی و تولید سیستمی خاص با کمترین سطح مقطع و بالاترین طرفیت نگهداری ممکن گرفته شد و اینک حاصل تلاش بی وقفه تیم تولیدی شرکت وارش در قالب سیستم بایگانی کشویی با نام تجاری مِجِری که در زبان سنگسری به معنای قفسه کوچک قبل حمل می باشد عرضه می گردد.

مرتبط با: روش های بایگانی ,


لینک های مرتبط: کمد ریلی , قفسه بایگانی ,

 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات